Išvyka į spektaklį

Kovo 9 dieną gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ pakvietė aktyviausius narius, pagalbininkus į Panevėžio muzikinį teatrą.

„Naisių vasaros“ teatras yra pirmas Lietuvoje nekomercinis teatras, kurio spektaklius žiūrovai mato nemokamai. Ta dovana ir pasinaudojo keturiasdešimt pakviestųjų į Naisių vasaros teatro spektaklį „Locna laimė. Žemaitė“, kuriame aktoriai pristato lietuvių rašytoją Žemaitę ne kaip kultūros veikėją, bet kaip mylinčią moterį. Spektaklyje atpažinome ištraukas iš dar vaikystėje skaitytų kūrinių: „Petras Kurmelis“, „Topylis“, „Neturėjo geros motinos“, „Trys mylimos“, kuriuose vaizduojamas moters likimas šeimose. Sodri kalba, pažįstama buitis ir papročiai, žmonių tarpusavio santykiai įtraukė į spektaklio veiksmą ir trys valandos praėjo nepastebimai.

Plojimai ir gėlės – padėka aktoriams už nuoširdų darbą, atskleidžiant Žemaitės kūrybos naują aspektą – jausmus, kurie, anot humanitarinių mokslų daktarės Ramunės Bleizgienės, yra vienas svarbiausių autorės pasaulio atramos taškų, keičiančių žmonių tarpusavio santykius.

Jurgita Zalatorienė

DSC03477