Sveikatos mokykla Upytėje

Birželio 27 dieną prasidėjo ir savaitę tęsėsi Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro finansuota sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo stovykla Upytėje, į kurią buvo kviečiami visi, norintys gyventi darnoje su savimi ir su gamta.

Stovyklos lektorius – sveikos gyvensenos mokytojas, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas Eligijus Valskis, paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu, kurie vyko Čičinsko kalne, mokyklos sporto aikštyne, maudynės – Upytės ežerėlyje, stengėsi supažindinti su tyrimais pagrįstais sveikatos stiprinimo metodais. Susitikome ir su Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Dainiumi Kepeniu. Rytinės mankštos ir grūdinimosi procedūros, vegetariški pietūs ir pamokos apie tinkamiausius sveikatai produktus, vakarinės paskaitos ir jogos užsiėmimai užėmė nemažai laiko, tačiau vyko sklandžiai – už tai dėkojame gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ valdybos narei Odetai Baltramiejūnienei. Sužinojome pagrindinius sveikos gyvensenos principus: teisinga ir sveika mityba, optimalus, sąmoningas fizinis aktyvumas, teisingas kvėpavimas ir miegas, meditacija, grūdinimasis, racionali darbo ir poilsio kaita, asmens higiena ir kūno priežiūra, psichoemocinis stabilumas, sveikos ir saugios aplinkos kūrimas. Mokytis sveikatos mokykloje buvo ne tik įdomu, bet ir smagu – geros emocijos ir nuoširdus juokas skambėjo dažno susitikimo metu.

Stovyklai pasibaigus sustiprėjo žinojimas, kad sveikata – brangiausias turtas, kurį turime saugoti ir stiprinti visą gyvenimą.

Janina Dailidėnienė

DSC06686 DSC06572 DSC06576 DSC06590 DSC06623 DSC06631