Atostogos – pažinimui ir bendravimui

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Būsiu tavo draugas 2017.“ Liepos viduryje būrys įspūdžių ištroškusių mokinių, pasiryžusių kartu praleisti tris dienas, išsirengė į kelionę.
Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“, dalyvaujanti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, suorganizavo susitikimą su policijos darbuotojais, kurie priminė rašytas ir nerašytas kelių eismo taisykles ir palinkėjo saugios kelionės.
Mokykla įgyvendina Žemės ūkio ministerijos ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamąją gyvulininkystės programą ir mokinius supažindina su Lietuvoje paplitusiomis tradicinės gyvulininkystės šakomis. Besibaigiant mokslo metams aplankyta UAB Upytės eksperimentinio ūkio mėsinių galvijų banda buvo pirmas projekto žingsnis, o susitikę su Lietuvos juodgalvių avių genetinio fondo išsaugojimu besirūpinančios UAB „Šeduvos avininkystė“ vadovu Rimantu Kairiu, daug sužinojo apie avių gyvenimą ir avininkystės produktus.
Naisiuose keliauninkai matė ištvermingus, tvirtus ir grakščius žemaitukus, kuriais Lietuvos kunigaikščiai į mūšius jodavę. Aplankę istorijos muziejų, Saulės aikštę, Alkos kalną, pasigrožėję žolynų kolekcija, Baltų dievų skulptūrų parke apsikabinę meilės deivės Mildos akivaizdoje, įkopė į Baltų areną, nuo kurios matosi Laimės ežeras ir Karališkų žalčių šeimyna.
Ūkininko Vaido Purmalio triušių ūkyje apsilankiusieji nustebo pamatę 10 tūkstančių baltutėlių triušių, o delne palaikę prieš savaitę atvestus mažylius, nenorėjo jų paleisti. Patyrusios bitininkės Violetos Šedienės sodyboje bitininkas Juozas papasakojo apie bičių gyvenimą ir vieną seniausių lietuvių verslų – bitininkystę, pavaišino bičių duonele ir medumi.
Vakarėjant pasivaikščioję banguojančios jūros pakrante, pabraidę sūriame vandenyje, pusšimtis šlapių paauglių dešimtąjį kartą nakvynės atvyko į svetingąją Kretingalės pagrindinę mokyklą.
Kitą dieną įkopę į Kartenos piliakalnį, takeliu pasiekę Lurdą ir Laumės kūlį, ekologinio žygio dalyviai baidarėmis išplaukė gražiausia Žemaitijos upe – Minija. Stebėdami skaidriame vandenyje į srovės ritmą linguojančias žoles ir besisukiojančias smulkias žuvytes, klausydamiesi pakrantėje čiulbančių paukščių, baidarininkai stengėsi apiplaukti ledynmečio atplukdytus akmenis. Ties slenksčiais ir seklumomis ne vienam teko lipti į šniokščiantį vandenį ir išstumti savo ar kaimynų baidarę. Pusiaukelėje pasistiprinę karštais pietumis, plaukiantieji rinko šiukšles, kurias atkakliausieji traukė net iš upės dugno. Skardines ir plastikines pakuotes išmetę į konteinerį, džiaugėsi prisidėję prie nuostabios gamtos, kuria gėrėtis galima nemokamai, išsaugojimo.
Sportiniai žaidimai su kamuoliu, beveik visus įtraukusi „Angelo sargo“ akcija tęsėsi visą vakarą – jaunimas rengė staigmenas, rašė laiškus, pakavo saldumynus ir siuntė juos savo globojamiesiems.
Paryčiais nulijęs lietus liovėsi keliautojams pasukus Palangos link – raudona vėliava kvietė pasivaikščioti pajūriu, pasėdėti kopose, stendas tilto pabaigoje – užrašyti gražią mintį. Užsukę į prieš daugiau kaip šimtą metų statytą Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, gėrėjosi jos didybe, meniškais altoriais ir paveikslais, uždegė žvakutes slaptoms padėkoms ir svajonėms.
Jeigu išbluks kelionės nuotraukos ir pabyrės karoliukų, gautų už gerus darbus ir kilnius poelgius, apyrankės, liks patirtis, kuri, tikimės, kasdienybėje padės auginti, rūpintis ir mylėti.

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”Atostogos–pazinimui_irbendravimui”]