Panevėžio rajono bendruomenininkai įsivertino praėjusių metų veiklas

Birželio 12 d. Upytės tradicinių amatų svirne vyko Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos, kuri vienija 67 rajono bendruomenes, ataskaitinė konferencija.

Susirinkusius, skambiais muzikos akordais, pasitiko folkloro ansamblis „Upytės Vešeta“, vadovas Stanislovas Sargautas. Sveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Upytės klebonas Gediminas Jankūnas, Seimo narė Guoda Burokienė, Seimo nario Tomo Tomilino padėjėja Regina Patalauskienė, Panevėžio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Vilma Juodagalvytė-Baranovskaja, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis, Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė, Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė.

Konferencijos metu pristatytos ir vienbalsiai patvirtintos Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos 2020 metų veiklos, finansinė, audito komisijos ataskaitos, aptartas 2021 metų veiklos planas. Paskelbti ir apdovanoti Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos organizuotų konkursų „Mūsų kaimo šviesuolis 2020“ ir fotografijų konkurso „Mūsų kaimo amatai“ nugalėtojai.

Nominacija „Kaimo bendruomenės lyderis“ atiteko Trakiškio bendruomenės pirmininkei Jolantai Silgienei. Kaimo šviesuolių šeima – Birutė ir Saulius Kroniai. Kaimo gyvosios kultūros ir tradicijų puoselėtojas – Stanislovas Sargautas.

Fotografijų konkurso „Mūsų kaimo amatai“ vertinimo komisija, kurią sudarė Visvaldas Tebeliškis, Audronė Koriakina, Birutė Kronienė, Laura Mackevičienė ir Rasa Marozienė, įvertinusi dalyvių foto nuotraukas paskelbė nugalėtojas. Pirmoji ir antroji vietos atiteko upytietėms Jurgitai Zalatorienei ir Rasai Sikarskienei, trečioji vieta – Stasei Pulkauninkienei ir Šilų miestelio.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis įteikė padėką konkurso „Kaimynų kaimynas“ nugalėtojui Dariui Butkevičiui iš Upytės. Atminimo dovanėles konkurso dalyviams: vadokliečiui Vidui Jablonskiui, Valdemarui Kačarauskui ir Algimantui Pamarnackui iš Smilgių, raguviškiui Zenonui Bataičiui, Ingai Čepaitienei ir Editai Jackuvienei Pragarėlės – Adomavos bendruomenės narėms.

Nusifotografavę prisiminimui svečiai neskubėjo skirstytis, dar ilgai šnekučiavosi, vaišinosi arbata ir sumuštiniais, dalinosi savo įspūdžiais ir patirtimi. Išsiskirstėme neilgam, juk vasara kupina renginių išvykų, sąskrydžių. Sutarėme susitikti ir visus pakviesti dalyvauti liepos 3 d. Ėriškių kaimo bendruomenės organizuojamose „Drakonų“ valčių varžybose, Valstybės dieną paminėti Upytėje ant Čičinsko piliakalnio, liepos 10 d. susitikti Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydyje Vadokliuose, liepos 17 ir rugpjūčio 7 dienomis keliauti į Druskininkus, kur susitiksime su vietos bendruomenėmis, dalinsimės įgyta patirtimi. Rugpjūčio 21 d. visi bendruomenininkų keliai ves į Krekenavos kermošių Žolinės atlaiduose. Vasaros veiklas užbaigsime rugsėjo 11-12 d. Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje, Karklėje.

Konferencijos dalyviams priminėme, jog Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, skatinome kelyje elgtis atsakingai, laikytis eismo taisyklių, dovanojome atšvaitines priemones, linkėjome saugiai sugrįžti namo.              

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė