„Lino žiede“ eilėraštis nušvito…

     

Birželio 18 dieną Upytėje vyko praeityje garsus, gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ atgaivintas tradicinis poezijos konkursas „Lino žiedas“, finansuojamas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos lėšomis.
Upytės tradicinių amatų centre šventė prasidėjo amatininkų turgumi ir tautodailininkės vytelių pynėjos Irenos Vapšienės parodos atidarymu. Apdovanota namine duona ir Upytėje žiesta moline puodynėle, kūrėja pasakojo, kada ir kaip pradėjo šį darbą, kas buvo sunkiausia.
Suskambus muzikai, tautiniais drabužiais pasipuošęs Upytės jaunimas ne vieną užbūrė tradiciniais liaudiškais šokiais. Bendruomenės pirmininkas Audrius Zalatoris pasveikino konkurso dalyvius ir padėkojo bendruomenės savanoriams už nuoširdų darbą rengiant šventę. Susirinkusius sveikino Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Seimo narių Guodos Burokienės ir Petro Nevulio padėjėjos Monika Radinkovienė ir Vaiva Mockevičienė, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis. Prie mikrofono vis keitėsi poezijos kūrėjai, dėjo žodį prie žodžio, o jie, anot renginio vedėjos Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Vidos Ramoškienės, nuo lūpų saulėn kėlės… Užgrojus Daumantų muzikantams, susirinkusieji į ritmą lingavo, vaikai linksminosi su pažįstamais animacinių filmų herojais, kas išalko – suko link besikūrenančio laužo, kur bendruomenės moterys šiupinį virė.
Muzikantams nutilus, dalyviams įteiktos padėkos ir poezijos rinktinė, austinėmis juostomis apjuostiems laureatams – ir vertingos knygos. Konkurso laureatais vaikų ir jaunimo grupėje tapo: Greta Sasnauskaitė, Mūza Olimpija Svetickaitė ir Gabrielė Radišauskaitė, suaugusiųjų grupėje – Irena Miliukienė, Valerija Pušnytė ir Gintarius Vžesniauskas. Smagiai užgrojus Kęstučio Švilpausko vadovaujamiems vyrams, daugelis pasuko link degimo krosnies, kur nosį kuteno malonus duonos raugo kvapas. Vieną archajiškiausią mūsų kraštui būdingą molio apdirbimo būdą – raugo keramiką demonstravo amatininkai-puodžiai Romas Galiauskas ir Audrius Gokas.
Konkursas „Lino žiedas“, švelniomis gijomis supynęs gimtąjį kraštą apdainuojančius žodžius, tradicinius šokius, muziką ir amatus, atvėrė jausmų pasaulį ir minčių platybes, leido pajusti gyvenimą visomis dvasinėmis galiomis – tik būkime kartu ir dalinkimės…

Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”Lino ziede eilerastis nusvito”]