Menas reikalingas visiems

Sausio 11 dieną gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ organizavo kultūrinę pažintinę išvyką į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą.
Pusšimtis besišnekučiuojančių žmonių, pasižvalgę po vakarėjantį Vilnių, suko link šviečiančių rūmų – didžiausios meninės institucijos Lietuvoje, reprezentuojančios operos ir baleto meną. Kadangi atvyko truputį anksčiau, šventiškai nusiteikę upytiečiai ir jų draugai mėgavosi iškilminga ir jaukia aplinka, grožėjosi didžiulę erdvę užpildančiais šviestuvais. Patogiai įsitaisę didžiojoje salėje, regėjusioje daugybę žymių menininkų, laukė solistų, choro ir orkestro pasirodymo. Jau pirmaisiais muzikos garsais užbūrusi publiką, scenoje karaliavo viena iš dažniausiai atliekamų operų pasaulyje Giuseppe Verdi „Traviata“ (iš it. k. „Puolusi moteris“), Lietuvos operos ir baleto teatro pasirinkta savo pirmajai premjerai dar 1920 m. Kaune. Pasinėrę į muzikos garsus, kartu su dainininkais mintyse niūniuodami populiarias arijas, žiūrovai išgyveno meilės, pasiaukojimo, gyvenimo trapumo jausmą. Scenos meistrai sukūrė šventę ir pavergė publiką muzika, veiksmu ir žodžiu, įtraukė į aistromis verdantį gyvenimą iki paskutinio Violetos atodūsio.
Opera, atlaikiusi šimtmečių išbandymus, nepaliko abejingų ir šį kartą – žmonės džiaugėsi gražia muzika, aptarinėjo šiuolaikiškas dekoracijas, ryškiaspalvius kostiumus ir sakė – „gražu“. „Traviata“ kviečia mąstyti, mylėti ir pajausti, kad gyvenimas irgi yra menas, tik reikia mokėti juo džiaugtis.

Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”Menas_reikalingas_visiems”]