Išvyka į alpakų ūkį

Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Pažinkime kartu“, kurio tikslas burti žmones ir kurti jiems palankią bei saugią aplinką kaime.

Rugpjūčio 7 dieną į Renatos ir Rolando Meleškų ūkį išsirengė grupelė bendraminčių, norinčių praleisti dieną gamtoje su vaikais, pamatyti egzotiškus gyvūnus, kurie dvidešimto amžiaus pabaigoje iš Čilės ir Peru pradėjo plisti į kitus kraštus, tarp jų ir į Lietuvą. Ūkio šeimininkė Renata papasakojo apie alpakų ir lamų auginimą, priežiūrą, pamokė, kaip reikia elgtis, kad šie žolėdžiai neišsigąstų, nenubėgtų arba supykę… neapspjautų. Įžengę pro aptvaro vartus vaikai vaišino švelniavilnius gyvūnus šeimininkės atneštais skanėstais ir patvoryje prirauta žole. Suaugusieji gėrėjosi protingais ir draugiškais kupranugarių giminaičiais, kurie gyvena tik bandomis, neturi nemalonaus kvapo, neišrankūs pašarui, jų vilna tinka net alergiškiems žmonėms, o gamtinius reikalus atlieka vienoje vietoje, todėl aplinkui ypatingai švaru.

Daugiau sužinoję apie Lietuvoje puikiai pritapusius gyvūnus, išvykos dalyviai džiaugėsi turiningai praleidę pusdienį darbščių žmonių sukurtame ūkyje.

Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė