Atostogų įspūdžių verpetai Upytėje

Projekto veiklas finansuoja

Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ dalyvauja vaikų vasaros užimtumo ir poilsio, o Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla – visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų rėmimo programose, kurias finansuoja Panevėžio rajono savivaldybė. Bendruomenės projekto „Būkime kartu 2020“ tikslas – suteikti bendravimo ir bendradarbiavimo patirties, o mokyklos vykdomo projekto „Mano pasirinkimas – sveika gyvensena” tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos įpročius.

Suderinę tikslus, veiklas pradėjome viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Galiu padėti“, skirta socialinių įgūdžių ugdymui. Prieš svarbiausią vasaros šventę – Šv. Marijos Magdalenos atlaidus, jaunimas buvo pakviestas į talką mokykloje: grėbė nupjautą žolę, ravėjo gėlynus, rinko nulūžusias šakas. Kai daug rankų, darbai buvo atlikti greitai ir lengvai.

Liepos 22 dieną prasidėjo 3 dienų gyvenimo įgūdžių ugdymo stovykla Kretingalėje (Klaipėdos r.). Panemune nukeliavę iki Ventės rago, keliautojai susitiko su ornitologijos stoties žieduotoju Vytautu Eigirdu, kuris papasakojo apie vieną paslaptingiausių gyvosios gamtos reiškinių – paukščių migraciją ir parodė, kaip žieduojami paukščiai. Pasidairę nuo marių vandeniu apliejamo molo, vaikai įkopė į vieną seniausių Lietuvos švyturių, kuris kelią į krantą jūreiviams rodo jau 200 metų.

Karklėje pušynu nuėję iki ošiančios jūros, keliautojai džiaugėsi didžiulėmis bangomis ir nugludintais akmenukais. Pasiekę ledyno suformuotą gūbrį – Olando Kepurę, stovyklautojai užkopė stačiu šlaitu ir žiūrėjo į vakarėjančią jūrą. Nakvynei stovyklos dalyviai apsistojo svetingoje Kretingalės pagrindinėje mokykloje.

Kitą rytą papusryčiavę keliauninkai išsirengė į baidarių žygį Minija – dvidešimt trys baidarės nuplaukė sraunia ir akmenuota upe. Norint pasiekti tikslą reikėjo ne tik darniai irkluoti, gudriai manevruoti, ieškoti bendrų sprendimų, bet šokti į vandenį ir išsistumti baidarę užplaukus ant seklumų ar akmenų. Plaukdami viena gražiausių Žemaitijos upių vaikai padėjo vieni kitiems ir jautėsi kaip viena komanda. Įveikę numatytą maršrutą ir sugrįžę į Kretingalę, nenurimstantieji žaidė tinklinį, krepšinį, rūpinosi kaip nudžiuginti „Angelo sargo“ žaidime burtų keliu ištrauktą kelionės draugą.

Paskutinė diena prasidėjo gūsingu vėju ir lietumi, tačiau tai neišgąsdino kompanijos, pasiryžusios pamatyti siaučiančią jūrą, kuri pasirodė visa savo galia ir didybe. Atostogaujančiųjų aplankytas paskutinis kelionės objektas – Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir apžvalgos bokštas.

Vasaros stovykla, kurios dalyviai mokėsi dirbti komandoje, harmoningai gyventi kartu su kitais, poilsį derinti su fiziniu aktyvumu, įsuko į jausmų ir įspūdžių verpetą, iš kurio išnirusieji tapo draugiškesni, geresni ir laimingesni.

Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ narė Jurgita Zalatorienė