Panevėžio rajono mokiniai įvertinti respublikiniame konkurse „Sidabro vainikėlis“

Gegužės 31 d. Kėdainių Daugiakultūriame centre, vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymas ir laureatų apdovanojimo ceremonija. Jau septintus metus organizuoto konkurso metu apdovanoti geriausi respublikos jaunieji liaudies meno puoselėtojai bei jų mokytojai.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta komisija iš viso apdovanojo kelias dešimtis geriausiųjų jaunųjų liaudies meno puoselėtojų iš visos Lietuvos. Konkurso simboliai – sidabro vainikėliai buvo įteikti šešiems geriausiems kūrinių ar kūrinių kolekcijų autoriams. Diplomais bei specialiaisiais diplomais apdovanoti konkurso finalinės parodos antrų bei trečių vietų laimėtojai.
Konkursas vyko trimis etapais – vyko rajoninės parodos, iš kurių geriausiųjų darbai varžėsi regioninėje parodoje ir galutiniame, baigiamajame konkurso etape – finalinėje parodoje. Iš viso šiais metais organizuotame konkurse „Sidabro vainikėlis“ dalyvavo 390 mokinių, eksponuota per 1000 kūrinių. 5 jaunieji kūrėjai iš Panevėžio regiono turo pateko į konkurso nacionalinį etapą, jų darbai buvo įvertinti komisijos.

II vietos diplomas atiteko Upytės tradicinių amatų centro jaunajai kūrėjai Agnei Zalatorytei (keramika), mokytojas Romas Galiauskas; III vietos diplomai įteikti Smilgių gimnazijos jauniesiems kūrėjams Narūnui Plačui ir Rokui Kiaušui (klumpių drožyba), Viliui Šalkauskui (kalvystė), mokytojas Vitalijus Salogubovas. Specialus diplomas „Už tradicijos atgaivinimą“ įteiktas Liūdynės kultūros centro jaunajai kūrėjai Kornelijai Židonytei (popieriaus karpiniai), mokytoja Daiva Židonienė.

Konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodų ciklas sumanytas tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų parodyti visuomenei savo darbus, kuriems įtaką darė liaudies menas ar dailieji amatai. Jaunieji kūrėjai yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – „Sidabro vainikėlių“. Tikimasi, kad darbų parodos sudomins ir pritrauks jaunuosius meistrus ir jų bendraamžius, tėvus, pedagogus, veiksmingai prisidės prie tradicinės kultūros puoselėjimo. Konkursas leidžia apžvelgti ir palyginti visos Lietuvos mokyklinio amžiaus jaunimo kūrybą, pagerbti gabiausius moksleivius, įvertinti talentingiausius jų mokytojus bei vadovus.
Sveikiname jaunuosius kūrėjus, jų mokytojus ir linkime kūrybinės sėkmės.